5 kroków do skutecznej analizy bukmacherskiej

Analiza jest jedną z podstaw w działaniu na rynku bukmacherskim – z perspektywy typującego, oczywiście. To za jej pośrednictwem jest on w stanie obstawiać skuteczne typy bukmacherskie i to ona prowadzi go do sukcesów w każdym kolejnym zakładzie. Niestety, większość obstawiających kompletnie ją pomija, skupiając się zaledwie na własnej intuicji, za nic mając sobie wagę odpowiedniego przygotowania. W tym poradniku zaprezentujemy – krok po kroku – przykład dokonywania przydatnej analizy. Zaznaczamy jednak, że wszystkie przedstawione kroki mogą następować w różnej kolejności. Wszystkie zaś można wykorzystać u dowolnego bukmachera – STS, eWinner, Fortuna i u wielu innych.

skuteczne analizy bukmacherskie
5 kroków do skutecznej analizy bukmacherskiej

Uwaga: w tym poradniku skupiliśmy się na piłce nożnej. Bez problemu można jednak przenieść to, co powiemy na dowolną inną dyscyplinę sportu.

1. Przejrzyjmy tabelę ligi / rozgrywek

Rzeczą absolutnie podstawową, od której w większości przypadków tak właściwie się wychodzi jest przeanalizowanie tabeli ligowej (lub tej turniejowej) – koniecznie przy wzięciu pod uwagę aktualnej fazy rozgrywek. Najlepsi bukmacherzy starają się maksymalnie ułatwić ten krok, samodzielnie prezentując owe tabele. Można z nich wywnioskować to, co udało się osiągnąć każdej z drużyn w danym sezonie, ale też takie rzeczy, jak ilość strzelonych przez nie bramek, liczba straconych bramek czy passa (jej warto przyjrzeć się dokładniej w kolejnym kroku).

Jeżeli jest się na początku sezonu, tabela ligowa nie powie nam zbyt dużo. Polscy bukmacherzy pozwalają jednak przeglądać tabele z poprzednich sezonów. Warto z tego skorzystać, bowiem dwa sezony dzieli zaledwie kilka miesięcy. Również stare tabele mogą okazać się jak najbardziej wymierne.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

2. Dokładnie przestudiujmy statystyki

Statystyki są podstawą skutecznej analizy żeby móc skutecznie obstawiać. Prawda, liczby nie grają na boisku – potrafią jednak wiele powiedzieć na temat formy, morale oraz mocnych i słabych stronach każdego z zespołów. Najlepsi bukmacherzy sami dają do nich wygodny dostęp – niektórzy z nich, jak STSeWinner czy Fortuna są tak właściwie jedynym, czego w tym kontekście tak właściwie można potrzebować. Na jakie statystyki konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę? Na wszystkie te, które mogą mieć rzeczywiste przełożenie na ostateczny wynik konkretnego spotkania sportowego. Mowa tutaj między innymi o:

  • liczbie strzelonych bramek – ta ogólna wskazuje na skuteczność całego zespołu. Warto zwrócić uwagę również na rozkład bramek – wszystkie od jednego zawodnika sugerują, że to on jest filarem ataku. Rozłożenie ich na wielu graczy wskazuje z kolei na grę zespołową;
  • ilość straconych bramek, która pokazuje solidność gry konkretnego zespołu w defensywie;
  • ilość kartek zdobytych przez drużynę – jest ona w stanie powiedzieć wiele na temat jej stylu gry. Agresywniejsze drużyny zdobywają ich więcej, te spokojne – mniej;
  • zestawienie piłkarzy – królowie asyst, bramek czy kartek są zawodnikami kluczowymi w zespole i warto mieć ich na uwadze;
  • historię spotkań – zarówno między zespołami z konkretnego meczu, jak i ostatnich meczów danego zespołu.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

3. Skupmy się na konkretach

Analizując, musimy być silnie skupieni na konkretnych drużynach i wybranym przez siebie spotkaniu, albo chociażby na jednych rozgrywkach. Próba objęcia analizą zbyt wielu lig czy turniejów może szybko zakończyć się fiaskiem lub po prostu zniechęceniem. Najlepiej jest więc wybrać sobie jedną ligę i opanować ją do perfekcji pod względem bardzo ogólnym (tabela ligowa, rozkład sił, mocne i słabe strony każdej z drużyn), a dopiero później ewentualnie dokładać kolejne rozgrywki. Legalni bukmacherzy często zachęcają do obstawiania jak najwięcej. Nie warto poddawać się tej presji. To nasze indywidualne tempo powinno definiować to, jak szybko zwiększa się zakres naszego obstawiania.

Uporządkowanie pozyskiwanych przez nas informacji analitycznych to podstawa. Warto więc starać się zbierać je w usystematyzowany sposób.

sts bez depozytu 2022
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

4. Porównajmy wszystko, co się da

Analiza H2H (Head to Head) spotkań sportowych to absolutna podstawa w świecie piłkarskim. W wielkim skrócie, pozwala ona na bezpośrednie porównanie obu zespołów biorących udział w kolejnych meczach. Statystyki, które oferują najlepsi bukmacherzy zawierają w sobie między innymi dział H2H, który świetnie zestawia dane statystyczne obu zespołów i pozwala je porównać. Tylko poprzez takie porównanie jest się w stanie wskazać faworyta konkretnych rozgrywek, ale też zwiększyć swoje szanse na skuteczność w obstawianiu.

5. Zapoznajmy się z analizami innych

Obstawiając własne typy bukmacherskie to my bierzemy za nie odpowiedzialność. Nie oznacza to jednak, że nie możemy się przy tym posiłkować wiedzą i doświadczeniem innych. Przeglądajmy więc serwisy o tematyce bukmacherskiej, słuchajmy komentarzy, oglądajmy studia przed- i pomeczowe. Przeglądajmy wreszcie to, co publikują sami polscy bukmacherzy. To wszystko jednak traktujmy bardziej jako wskazówkę niż coś do bezmyślnego kopiowania.

Wiele informacji są w stanie dostarczyć sami legalni bukmacherzy pokroju STSFortuny czy eWinnera. Publikują kursy bukmacherskie, które są niejako ich własnymi typami. Warto też oglądać ich darmowe transmisje meczów – komentatorzy są bogatym źródłem informacji. Praktycznych i eksperckich.

5 / 5. Ocen: 4

Bonusy bez depozytów

Bonusy bukmacherskie bez depozytówspot_img

Promocje bukmacherskie