Co najlepiej obstawiać u polskich bukmacherów?

Rynek bukmacherski w Polsce od dłuższego czasu przeżywa istne oblężenie. Polacy coraz chętniej nie tylko oglądają wydarzenia sportowe, ale i decydują się stawiać na nie – nie tylko w kontekście ich wyniku, ale i mniej standardowych rynków bukmacherskich. Na przestrzeni lat wykształciło się kilka takich dyscyplin sportu, które wiodą prym wśród obstawiających w naszym kraju. W dzisiejszym poradniku skupimy się na każdej z nich, starając się nakreślić wszystko to, co warto jest obstawiać w jej obrębie.

Co najlepiej obstawiać u polskich bukmacherów
Co najlepiej obstawiać u polskich bukmacherów?

Piłka nożna dyscypliną narodową

Najlepsi bukmacherzy online w Polsce, ale i ci nieco gorsi, dopiero początkujący, traktują piłkę nożną jako podstawę swojej oferty. Nie ma się czemu dziwić – to od tego sportu zaczęła się budować popularność całej tej dyscypliny właśnie na terenie naszego kraju. Piłka nożna jest dyscypliną pokrywaną w największym stopniu na wielu różnych poziomach. Największą popularnością w jej ramach cieszą się:

  • turnieje rangi europejskiej – takie, w których udział biorą kluby. Mowa tutaj przede wszystkim o Lidze Mistrzów i Lidze Europy, aczkolwiek coraz większym zainteresowaniem cieszą się też nowe formaty (takie, jak chociażby Liga Konferencji Europy),
  • ligi krajowe – to one najczęściej przyciągają obstawiających do bukmacherów. Bukmacherzy online pozwalają obstawiać własne typy na Ekstraklasę, ale i wiele innych lig europejskich. Zwłaszcza tych najpopularniejszych, jak Bundesliga, La Liga, Premier League czy Serie A,
  • spotkania reprezentacyjne – mecze reprezentacji u każdego bukmachera są prawdziwym świętem i czymś, na przestrzeni czego rywalizuje się zdecydowanie najchętniej. Zarówno w kontekście spotkań czysto towarzyskich, jak i meczów w ramach większych turniejów.

Oczywiście musimy pamiętać, że piłka nożna jest oczkiem w głowie każdego buka. Jeśli więc mamy ochotę ją obstawiać, mamy też największy wybór jeżeli chodzi o firmy z ofertą właśnie na nią. Ciekawie przedstawia się również sytuacja w kontekście rynków na zakłady bukmacherskiej. W piłce nożnej mamy ich najwięcej. Stawiać możemy więc nie tylko na wynik konkretnego spotkania sportowego, ale i chociażby na liczbę żółtych kartek, dokładny wynik, awans do kolejnej fazy turnieju, liczbę rzutów rożnych czy na przykład czas posiadania piłki przez konkretny zespół.

MMA i jego rosnąca popularność

Choć jeszcze kilkanaście miesięcy temu sporty walki cieszyły się raczej średnim zainteresowaniem, dziś przeżywają swoisty renesans. Główną przyczyną takowego jest fakt, że na rynku pojawiło się wiele organizacji mieszanych sztuk walki – zwłaszcza tych nieprofesjonalnych, zrzeszających zawodników nie mających związku ze sportem, a będących tak zwanymi influencerami. Mowa tutaj między innymi o federacjach:

  • Fame MMA, która jest najpopularniejsza w Polsce, a która była swoistym prekursorem organizacji freak-fightowych w naszym kraju,
  • High League, które powstało stosunkowo niedawno z inicjatywy Malika Montany, a które w tym momencie zrzesza naprawdę ciekawe osobistości,
  • MMA VIP, za którym stoi Marcin Najman, a które bazuje na kontrowersji,
  • Prime MMA, za którego powstanie odpowiedzialny jest znany Kasjusz Życiński.

Oczywiście poza galami freak-fightowymi, olbrzymią popularnością cieszą się również te w pełni profesjonalne. Na czele stoi tutaj oczywiście amerykańskie UFC, uważane za najpopularniejsze na świecie, będące marzeniem wielu zawodników uprawiających MMA w sposób bardziej profesjonalny. Dużym zainteresowaniem cieszy się też polskie KSW, które na przestrzeni wielu ostatnich lat zdobyło tytuł najbardziej rozpoznawalnego i najchętniej oglądanego w całej Europie.

ZOBACZ WIĘCEJ:

E-sport w ofercie polskich bukmacherów

E-sport jest gałęzią sportu, która w zdecydowanie najszybszym tempie zdobywa na popularności, a którą zainteresowani są przede wszystkim młodsi typujący (oczywiście ci, którzy ukończyli już osiemnasty rok życia). W chwili obecnej całą tę gałąź napędza przede wszystkim League of Legends, będące grą generującą zdecydowanie największe zasięgi, ale też posiadającą świetnie rozwinięte zaplecze e-sportowe. W jej obrębie znaleźć można wiele lig regionalnych (w tym polską Ultraligę), które są zorganizowane w sposób profesjonalny. Rokrocznie organizowane są też mistrzostwa Europy, Stanów Zjednoczonych i świata, które gromadzą przed ekranami komputerów olbrzymią widownię.

Popularność e-sportu znalazła oczywiście swoje odzwierciedlenie w ofercie bukmacherów. Wszyscy bukmacherzy w Polsce pozwalają obstawiać nie tylko League of Legends, ale też Counter Strike’a: Global Offensive, Overwatcha czy Starcrafta II. Co więcej, prezentują swoją ofertę tak w formule przedmeczowej, jak i na żywo.

E-sport stał się na tyle ważny, że wybrani legalni bukmacherzy prezentują ją w osobnym dziale swojego serwisu internetowego. Tak robi chociażby bukmacher STS, który przeznaczył mu osobną zakładkę. Dzięki temu łatwo można odróżnić ofertę na e-sport od tej na sport tradycyjny, mogąc szybciej znaleźć to, co tak właściwie chciałoby się obstawiać.

E-sport wciąż się rozwija, a w Internecie stale pojawiają się nowe gry stawiające na takowy. Z pewnością już teraz możemy go obstawiać na bardzo ciekawych warunkach.

Inne popularne dyscypliny sportu

Oczywiście najlepsi bukmacherzy w Polsce to nie tylko najpopularniejsze dyscypliny sportu i choć wszystkie te, które wymieniliśmy powyżej są odpowiedzialne za zdecydowaną większość generowanego przez nich obrotu dziennego, sporym zainteresowaniem cieszą się również inne dyscypliny. W Polsce bardzo dobrze obstawia się chociażby tenis, żużel czy siatkówkę. Sporo widzów przyciąga również piłka ręczna, choć tutaj typujący skupiają się przede wszystkim na zmaganiach reprezentacyjnych.

W przypadku bardziej niszowych i mniej popularnych dyscyplin sportu, widać jest duże rozbieżności pomiędzy ofertami różnych bukmacherów. Są one oczywiste, gdyż nie każdy jest w stanie pokrywać absolutnie wszystko na najwyższym możliwym poziomie. Jeżeli jednak chcemy obstawiać jakąś mniej znaną dyscyplinę, z dużym prawdopodobieństwem znajdziemy ją u któregoś z najpopularniejszych bukmacherów w Polsce.

5 / 5. Ocen: 55

Bonusy bez depozytów

Bonusy bukmacherskie bez depozytówspot_img

Promocje bukmacherskie