Jak przygotować się do obstawiania spotkań sportowych?

Obstawianie spotkań sportowych jest czymś, do czego można podejść na dwa sposoby. Pierwszym z nich, a zarazem tym najczęściej wybieranym, jest sposób spontaniczny, w którym nie przygotowujemy się do niczego i zdajemy się na naszą intuicję. Drugim, znacznie rozsądniejszym, jest właściwe przygotowanie się do tego właśnie typowania. To właśnie na tym ostatnim skupimy się w dzisiejszym poradniku. Postaramy się wytłumaczyć, jakich kroków należy się podjąć, by jak najlepiej przygotować się do obstawiania. Tak, aby maksymalnie zwiększyć własne szanse na wygraną.

jak obstawiać zakłady
Jak przygotować się do obstawiania spotkań sportowych?

Typowanie a wybór bukmachera

Aby przygotować się do obstawiania, musimy zawczasu wybrać bukmachera, u którego będziemy typowali. Opcji mamy kilkanaście, co z jednej strony daje nam dużą swobodę wyboru, a z drugiej – potrafi przysporzyć problemów. Zwłaszcza że wszyscy najlepsi bukmacherzy online promują się jako ci najlepsi, najatrakcyjniejsi i dający zdecydowanie najlepiej. Przy wyborze bukmachera dla siebie koniecznie spójrzmy na:

 • ofertę – bukmacher musi pozwalać nam obstawiać to, co planujemy obstawiać – to podstawa i coś, od czego powinniśmy rozpocząć poszukiwania,
 • kursy bukmacherskie – większe kursy to w każdym przypadku większa potencjalna wygrana, a pewniaki bukmacherskie mają zwykle niskie kursy. Jeśli zamierzamy typować na większych stawkach, znaczenie mogą mieć dla nas nawet najmniejsze różnice (również te na drugim miejscu po przecinku),
 • bonusy i promocje – dzięki nim jesteśmy w stanie zyskać dodatkowe środki na typowanie – te zawsze się przydają. Jako że są darmowe, nie powinniśmy tego ignorować,
 • metody wpłat i wypłat, które muszą pasować do naszych preferencji.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Pamiętajmy, by celować tylko w legalnych bukmacherów, a zatem takich, którzy posiadają licencję na prowadzenie swojej działalności w naszym kraju. Linki do niektórych z nich znaleźć można na łamach naszej strony. Nie zapominajmy też, że nic nie zmusza nas do korzystania z usług tylko jednego bukmachera. Możemy zarejestrować się u kilku (lub u wszystkich, jeśli tylko mamy na to ochotę). Dzięki temu będziemy mogli przełączać się między nimi, zależnie od ich oferty na konkretne spotkanie.

Kursy bukmacherskie – sprawdźmy, kogo faworyzują bukmacherzy online

Kursy bukmacherskie to nie tylko wskaźniki tego, ile jesteśmy w stanie wygrać stawiając na konkretny rynek bukmacherski. To również liczby, które pomagają nam określić faworyta samego bukmachera. Zasada jest prosta: im mniejszy jest kurs bukmacherski, tym większa jest szansa, że dany rynek rzeczywiście przyniesie wygraną. Właśnie z tego względu bukmacher pozwala na nim zarobić najmniej.

betfan bez depozytu
Polski bukmacher Betfan – Bonus bez depozytu

Polscy bukmacherzy zawsze starają się jak najbardziej zachęcić do podjęcia się jak największego ryzyka. Dlatego też największymi kursami opatrują rynki najbardziej ryzykowne.

Oczywiście pamiętajmy, że bukmacherzy nie zawsze mają rację, a ich przypuszczeniami nie zawsze powinniśmy się kierować. Mimo wszystko jednak, musimy mieć je na uwadze.

Analiza statystyk podstawą obstawiania

Abyśmy mieli możliwość skutecznego obstawiania, musimy zająć się analizą przedmeczową. Jej podstawą są dane statystyczne – w szczególności te porównujące historyczne spotkania między zespołami, które wezmą udział w interesującym nas meczu. Dostęp do świetnych i kompleksowych statystyk dają nam najlepsi bukmacherzy online. Wbrew temu, co moglibyśmy pomyśleć, nie są one złe. Wręcz przeciwnie, należą do najlepszych na rynku. Statystyki powiedzą nam więcej między innymi o tym:

 • jak obie drużyny biorące udział w meczu radzą sobie w starciach bezpośrednich ze sobą,
 • jakie są mocne i słabe strony obu zespołów,
Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet
 • który z zawodników najbardziej wyróżnia się na boisku (pod względem strzelonych bramek, asyst i innych statystyk),
 • jak agresywny jest styl gry konkretnej drużyny (świadczyć o tym może ilość kartek),
 • jakie mogą być plany i szanse na ich zrealizowanie – statystyki są opatrzone tabelą, która powie wiele w kwestii dążeń konkretnych drużyn w danym sezonie,
 • jak prezentowały się ostatnie mecze obu drużyn (niekoniecznie te stoczone przeciwko sobie samym),
 • jak aktualnie wygląda passa obu zespołów (wskazuje ona na ich obecną formę).

Im więcej statystyk weźmiemy pod uwagę, tym więcej informacji na temat obu zespołów pozyskamy. Nie powinniśmy się przy tym zamykać na statystykach najbardziej ogólnych. Koniecznie prześwietlmy ostatnie mecze i zobaczmy, jak dany zespół sobie w nich radził. Zwróćmy przy tym uwagę na wszystkie aspekty, które będą mogły mieć wpływ na obstawianie. Czas przy piłce, ilość wymienionych poda czy rzutów rożnych często mówią wiele więcej, niż sam wynik meczu. Nie możemy o tym zapominać.

sts bez depozytu 2022
Darmowy bonus bez ryzyka w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Nie polegajmy na sztywnych danych – obejrzyjmy historyczne mecze

Nic nie jest w stanie powiedzieć nam tyle na temat każdej z drużyn biorących udział w konkretnym meczu niż to, jak zachowuje się ona na boisku. Weźmy pod uwagę, chociażby statystykę oddanych strzałów – często zdarza się tak, że drużyna grająca wyraźnie lepiej i będąca obiektywnie lepszą nie będzie miała skuteczności, a ostatecznie przegra. Obejrzenie meczu pozwoli nam uniknąć błędnych wniosków, jakie mogłyby nam przynieść statystyki.

Meczyki warto oglądać na spokojnie, najlepiej na długo przed spotkaniem, które zamierzamy obstawić. Najlepiej bazować przy tym na tych najświeższych – wtedy też będziemy w stanie najbardziej wymiernie ocenić formę konkretnego zespołu. Jeżeli więc przygotowujemy się do obstawiania, koniecznie dowiedzmy się, gdzie można oglądać ubiegłe mecze, ale też wygospodarujemy sobie nieco czasu właśnie na to. Idealnie byłoby oglądać te spotkania na żywo i wraz z komentarzem w zrozumiałym dla nas języku. Komentatorzy bardzo często przekazują nam całe mnóstwo istotnych informacji.

Warto wiedzieć: aby oglądać mecze, wcale nie musimy sięgać po płatne ich źródła, ani też skupiać się na całych spotkaniach (choć to oczywiście opcja zdecydowanie najlepsza). Zawsze możemy sięgnąć po skróty spotkań, które w dzisiejszych czasach łatwo jest znaleźć chociażby na YouTube. Skróty przedstawiają najważniejsze wydarzenia z konkretnego meczu i choć wiele pomijają, mogą być świetnym źródłem przydatnej wiedzy.

5 / 5. Ocen: 5

Bonusy bez depozytów

Bonusy bukmacherskie bez depozytówspot_img

Promocje bukmacherskie